התקשרו עכשיו: 053-2790551

info@bodekrina.com

ההמלצות לתקן בינלאומי נקבעו ע"י ICNIRP (ועדה בינלאומית להגנה מקרינה בלתי מייננת) על סמך מחקרים רפואיים שבהם נבדקה יכולת הספיגה של קרינה בגוף האדם בתדרים שונים. על סמך הממצאים הרפואיים נקבעו רמות סף (ערכים מרביים מותרים) לצפיפות הספק הקרינה בתחום גלי הרדיו RF וזאת כדי למנוע נזק תרמי לבני אדם. רמות סף אלו תלויות בתדירות הקרינה ונקראות רמות סף בריאותי.

 

רמת הסף הבריאותית עבור שידור בדור הראשון של הפלאפונים שונה מרמת הסף עבור שידורי הדור השני או השלישי (שידור בתדרים גבוהים יותר). רמת הסף הבריאותית הנמוכה ביותר (ולכן המחמירה ביותר) מבין השלוש היא עבור הדור הראשון וערכה כ-440μW/cm(מיקרו-וואט לסנטימטר רבוע). המשרד להגנת הסביבה החמיר וקבע סף חשיפה של 10% מערך זה של ICNIRP, כלומר 44μW/cm2 עבור חשיפה ממושכת בתדר זה.

רמות הסף שקבע המשרד להגנת הסביבה מתייחסות לחשיפה ממושכת של הציבור (חשיפה של יותר מ-4 שעות ביממה במשך חמישה ימים בשבוע) ונקראות: רמות הסף הסביבתי. באופן כללי רמת הסף הסביבתי היא 10% מרמת הסף הבריאותי וזאת בהתאם לעקרון הזהירות המונעת.

 

בדיקות קרינה – איזו קרינה פולט מכשיר הפלאפון שלכם? – רמתהSAR מפלאפונים סלולריים

המדד לרמת הקרינה הנפלטת ממכשיר סלולרי הוא רמת ה-SAR! לאריזת כל מכשיר פלאפון שאנו רוכשים מצורף הנתון הנ"ל. פירוש המילה SAR הוא: קצב ספיגה סגולי (Specific  Absorption Rate). המושג הזה מתאר את כמות האנרגיה הנספגת ליחידת מסה של גוף האדם כתוצאה מספיגת הקרינה שמכשיר קשר הנייד פולט. היחידות שבהן נמדד ה-SAR הן וואט לק"ג או מילי-וואט לגרם. רמת ה-SAR נמדדת במעבדות מוסמכות. לא ניתן למדוד נתון זה באמצעות מכשירים רגילים למדידת קרינה.

 

קיימים בעולם שני תקנים להגבלת החשיפה מפלאפונים סלולריים. שני התקנים מגבילים את הרמה הגבוהה ביותר שאדם רשאי להיחשף אליה:

  • התקינה האמריקאית – תקן ה-FCCהאמריקאי ממליץ שההספק הנבלע בגרם אחד לא יעלה על 1.6 מילי-וואט, זאת אומרת SAR < 1.6 W/kg.

 

The FCC has adopted limits for safe exposure to radiofrequency (RF) energy. These limits are given in terms of a unit referred to as the Specific Absorption Rate (SAR), which is a measure of the amount of radio frequency energy absorbed by the body when using a mobile phone. The FCC requires cell phone manufacturers to ensure that their phones comply with these objective limits for safe exposure. Any cell phone at or below these SAR levels is a "safe" phone, as measured by these standards. The FCC limit for public exposure from cellular telephones is an SAR level of 1.6 watts per kilogram (1.6 W/kg).

התקינה האירופאית – האגודה הבינלאומית להגנה מקרינה ICNIRP ממליצה שההספק הממוצע הנבלע ברקמה שמשקלה 10 גרם או חשיפה של הראש ליותר משש דקות לא יעלה על 20 מילי-וואט, זאת אומרת SAR < 2.0 W/kg.  

ICNIRP has advised that this should not exceed 2 W/kg (watts per kilogram)

אנטנה בראש בית - מקור קרינה פונטציאלי

יעקב כץ
מהנדס חשמל ובודק קרינה מוסמך בצפון
גליל עליון ותחתון והגולן
מושב בית הילל - משק 130 12255 (ישראל)
טלפון: 053-2790551

info@bodekrina.com

יעקב כץ – בדיקות קרינה בחיפה, בגליל