התקשרו עכשיו: 053-2790551

info@bodekrina.com

עובדתית קיימים שדות אלקטרומגנטיים. השדות הנ"ל יכולים להיות טבעיים (לדוגמה קרינת כדור הארץ או קרינה קוסמית, קרינה שמקורה  ברקים ) , קרינה יכולה להיות גם מלכותית שמקורה בפעילות בני אדם כגון שידורי רדיו, רשת הספקת חשמל. הקרינה ממקורות טבע אינה מסוכנת לבן אדם, אומנם גם כאן יכול להיבצר מצב של חוסר שינה, הרבה יותר משפיעה שדות  אלקטרומגנטיים שמוקרנים ממערכות לא טבעיות – מלכותיות.

סימן של קרינה

את, את ההשפעות המזיקות של קרינה אלקטרומגנטית על הבריאות שלנו הן קשות להעריך. על ידי קרינה עשוי להיות משובש כמעט לכל אורך הגוף. חשיפה ממושכת לרמות אפילו נמוכות יכולה לפגוע ב,,, מערכת עצבים וכלי דם מערכת החיסון והרבייה האנדוקרינית. ייתכן גם שתיתקל במחלת פרקינסון והמחלה אלצהיימר, איבוד זיכרון, חוסר האונים, גידולים במוח, מחלות הורמונליות, והסרטן. מגדיל את שיעור ניסיונות התאבדות.

סרטון תדמית – בדיקות קרינה:

אתם מוזמנים להתבונן בים: גלי ים מאופיינים בשני פרמטרים יקרים, בגובה ( אורך) הגל ובתדירות תנועת הגלים. כל לראות שגלים גבוהים (הם מסיביים יותר) מגיעים בתדירות נמוכה מגלים נמוכים יותר(שהם גם זריזים יותר). גלים אלקטרומגנטיים אינם שונים, הם בלתי נראים אך גם כאן הגלים עם תדירות נמוכה – ארוכים יותר.

מהירות האור (האור גם שייך לקרינה ) היא 300000 קילומטר לשנייה, וזאת המהירות של כל הגלים האלקטרומגנטיים! המילה אלקטרומגנטי בנויה ממרכיב אלקטה (חשמל) ומרכיב שיני – מגנטי. דהיינו מדובר בשתי  שדות, אומנם שדות תאומים אך שתים;  שדה מגנטי מייצר את השדה החשמלי ושדה חשמלי שמתקיים על ידי תנוע בתוך שדה מגנטי. לכן יש לנו שני מאפיינים: המאפיין של שדה חשמלי הנמדד מתח ואורך, והמאפיין של השדה המגנטי הנמדד באמפרים ומרחק.

מקורות קרינה המשמעותיים ביותר הם ממכשירי חשמל ביתיים ובמיוחד ממכשיר המיקרוגל, מטלפונים ניידים, מתאנים, תנורים, לוחות חשמל, מרשת הספקת חשמל במתח גבוה, מאנטנות של חברות סלולר, בזק, אנטנות צבאיות , ממקמים ועוד,  ועוד…

קרינה נפלטת מחשמל

מה הנזק האפשרי מחשיפת יתר לרמות קרינה מסוכנות? בהשפעת שדות אלקטרומגנטיים, מערכת העצבים עלולה להשתבש, למערכת הספקת דם של בן אדם גם יתכן נזק. קיימת ייתכנות של עליית לחץ דם, שיבושים בדופק. אחד הסימנים לנזק – הרגשת עייפות כללית , כאייבי ראש, עצבנות יתר…

האם קיימת הגנה מפני השפעות שליליות של קרינה?  קיימים מסכים משני סוגים: מסכי בליה, המסוגלים לבלוע אנרגיה אלקטרומגנטית, וסוג אחר של מסכים היודעים להחזיר קרינה , מין רפלקטורים. מסכים מיוצרים מחומרים – ממעבירי חשמל טובים. שדה אלקטרומגנטי העובר דרך המסך מייצר זרם וכתוצאה מזה מיוצר זרם חשמלי ובסופו של דבר מתקבל מין אפקט של הדחקה והשדה נחלש בצורה משמעותית.

בתנאי הבית ההגנה הטובה ביותר – התרחקות ממקור הקרינה, הקטנת זמן השיה תחת קרינה אלקטרומגנטית .

טוב לדעת שחוזק של שדה אלקטרומגנטי  הוא ביחס הפוך לריבוע המרחק, כלומר(דוגמה) עם אנחנו נמצאים 5 קילומטר ממקור קרינה , הוא יחליש לפחות 25 פעמים. ברור שחייבים לבצעה מדידות של עוצמת השדה החשמלית או צפיפות הספק של הקרינה אלקטרומגנטית. ותוצאת המדידה לא תעלה על עוצמת השדה 6 V / m, ו עוצמת הקרינה חייבת להיות פחות מ 10 microwatt לסנטימטר מרובע.

הפיקוח על גלים אלקטרומגנטיים נתן לנו אפשרות לייחד גלים באורכים שונים לקבוצה  כללית אחת. את  גלי רדיו באורך של מילימטר אחד ואת הגלים האופטיים, וגלים המשדרים  חום באינפראדום, ובאולטרסגול  ואפילו גלי רנטגן .

מחקר סביבתי של שדות אלקטרומגנטיים נערכו בתחומים הבאים:

 • שדות אלקטרומגנטיים בתדר חשמל
 • שדות אלקטרומגנטיים בתדר רדיו
 • הקרינה (חום)
 • אור הנראה (אופטי)
 • קרינת לייזר
 • קרינת אולטרה סגול
 • צילומי רנטגן
 • גמא – קרינה

דרכים למדוד קרינה

המשימה החשובה ביותר למדידת השדה האלקטרומגנטי היא שלום הציבור, המבוססת על מדידות ועמידת בזמנים רציונליים אמצעי הגנה דרושים. תפקיד מודד קרינה לקבוע אזורים לא מסוכנים, לקבועה מרחקי בטיחות וגם לאתר מוקדי קרינה. ברוב המקרים מספיק לדעת או להעביר רהיטים,  או וגם מכשירי חשמל  וניתן לפטור את רוב הבעיות בהתבסס על ידע המסופק על ידי מודד קרינה.

בערים עם אוכלוסייה גדולה קרינה אלקטרומגנטית ב30-70000 פעמים גבוהות יותר מקרינה טבעית.

חשוב לזכור ש ההשפעה הביולוגיות של חשיפה לקרינה אלקטרומגנטית, נצברה, כל עוד אנו חשופים לקרינה .

כתוצאה מכך, מתפתחות מגוון רחב של מחלות, כולל, סרטן הדם והחמור ביותר, גידולים במוח ובאיברים אחרים, מחלות הורמונליות, והתפתחויות שליליות בתפקוד של מערכת העצבים המרכזית.

איך מתבצע איתור של מוקדי קרינה מסוכנים? בעזרת  מכשור מתאים המופעל על ידי מודד קרינה מוסמך שרכש ידע בתחום, עבר מבחנים במשרד להגנת הסביבה. כל מכשיר מוגבל ומתאים רק לתווך תדרים מוגדר, לכן דרושים  שני מכשירים לפחות: אחד הקולט קרינה בתדרים של רשת החשמל, ועוד מכשיר המודד קרינה בתדרים של רדיו. תוך כדי המדידה הלקוח מקבל הדרכה בסיסית  אך בסופו של התהליך מוגש דו"ח מפורט וברור כולל צילומים.

מתאי מומלץ להזמין מודד קרינה?

 • לפני בנית בית חדש יש לבדוק את המגרש.
 • לפני ביצוע עסקת נדל"ן
 • לפני שמזכירים בית או דירה במקום חדש
 • נלד תינוק – יש לבדוק חדר ילדים משום שבגיל הרך סכנת קרינה גדולה מאוד.
 • טוב לבדוק גם בית קיים ולקבל הדרכה, לשנות דפוסי התנהגות קיימים
 • לדרוש לבדוק גן ילדים, במיוחד עם הגן בנוי מזמן, לוחות חשמל של פעם מאוד מסוכנים
 • כנ"ל בתי ספר
 • מקומות עבודה בתעשייה ובעסקים שונים
 • משרדים  – כל מקום איפה פועלים בני אדם.

יעקב כץ – בדיקות קרינה בצפון, ברמת הגלון, בגליל עליון בתחום ELF RF

 

אנטנה בראש בית - מקור קרינה פונטציאלי

יעקב כץ
מהנדס חשמל ובודק קרינה מוסמך בצפון
גליל עליון ותחתון והגולן
מושב בית הילל - משק 130 12255 (ישראל)
טלפון: 053-2790551

info@bodekrina.com

יעקב כץ – בדיקות קרינה בחיפה, בגליל